Doctor Vox Voice Therapy

DoctorVox Voice Therapy

Wszyscy trenerzy wokalni współpracujący z NVPI są certyfikowanymi pedagogami techniki DOCTOR VOX VOICE THERAPY, szkolonymi przez twórcę metody dr Iltera Denizoglu. Stosują urządzenia DOCTOR VOX, POCKET VOX, czy MASK VOX rehabilitując głosy z problemami foniatrycznymi, ale także rozwijając głosy na każdym poziomie zaawansowania.

Zapraszamy na stronę poświęconą rehabilitacji głosu www.rehabilitacjaglosu.org.pl. Można tam również znaleźć autoryzowany sklep z produktami firmy DOCTORVOX.

Dr Ilter Denizoglu – foniatra i logopeda pochodzący z Turcji, śpiewak, twórca metodyki, wynalazca urządzeń do rehabilitacji głosu. „Terapia głosu to każdy rodzaj techniki, który zmienia głos w sposób behawioralny. To próba przywrócenia głosu do odpowiedniego poziomu, który może być realistycznie osiągnięty, i taki, który sprosta zawodowym i społecznym potrzebom pacjenta. Technika wykorzystuje wiele mechanizmów, bez użycia siły, nawet bez myślenia!”
Najistotniejszym elementem techniki jest rurka zanurzona w wodzie. Dedykowana jest ona dla wielu funkcjonalnych i organicznych zaburzeń głosu (dysfonie, guzki głosowe, polipy, dysfonie o podłożu psychogennym, porażenie fałdów głosowych, bezgłos, presbyfonia) oraz znajduje zastosowanie w leczeniu okołochirurgicznym, jako efektywna terapia głosu przed i po zabiegach. Technika ta jest również przydatna dla śpiewaków i wokalistów. Mogą wykorzystywać tą metodę jako rozgrzewkę wokalną i ćwiczenia rozluźniające oraz do ustawienia prawidłowej pozycji głosu. Poprzez rozluźnienie odpowiednich grup mięśni zwiększa się świadomość mechanizmów działających w obrębie traktu głosowego. Metoda ta może być wykorzystywana w technikach takich jak „messa di voce”, czy przy obniżaniniu pozycji krtani.

Najważniejsze zalety tej techniki:

• To najszybszy i najprostszy sposób na uzyskanie balansu na strunach głosowych, pomaga wypracować flow – czyli odpowiedni przepływ powietrza przez struny głosowe dla danej wysykości dźwięku
  • Rehabilitacja głosu
  • Szybszy rozwój głosu i wzmocnienie mięśni głosowych
  • Niezastąpiony do rozgrzania głosu przed koncertem, nagraniami, oraz do zrelaksowania głosu po wysiłku
  • Uczniowie wreszcie ćwiczą w domu, gdyż jest to łatwe, przyjemne i zajmuje mniej czasu. Dzięki temu efekty są jeszcze szybsze!

Warsztaty z dr Ilterem Denizoglu są organizowane przez nas zazwyczaj 2 razy w roku w Krakowie.