O nas

Dołącz do rodziny NVPI !

Studia Wokalne Natural Voice Perfection to nie tylko znakomity program i metodologia kształcenia artysty.

NVPI to wspaniali ludzie i wspaniała atmosfera, która scala nas w jedną wspaniałą rozśpiewaną rodzinę.

Studia Wokalne NVPI

Niepubliczna Szkoła Policealna Natural Voice Perfection Institute ma swoją siedzibę w Krakowie, w mieście w którym przez wieki rozwijała się polska kultura i sztuka. Stanowi idealne miejsce na opanowanie wszystkich tajników współczesnej wokalistyki. To miejsce magiczne i artystyczne w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tworzą ją najlepsza, międzynarodowa, renomowana kadra. To pedagodzy, posiadający międzynarodowe certyfikaty o ogromnym doświadczeniu artystycznym i pedagogicznym. Zaangażowanie, fachowość i entuzjazm kadry są gwarantem wszechstronnego wykształcenia wokalnego, rozwoju kreatywności młodych artystów i dużych szans na pracę w kraju i za granicą.

Założycielka Szkoły Katarzyna Godzisz przez lata zdobywała wiedzę i doświadczenie, na bazie których stworzyła własną metodologię kształcenia głosu i nauki śpiewu. Nasz autorski program doskonale sprawdził się podczas organizowanych przez nas letnich obozów wokalnych Vocal Holiday Program i Tylko Muzyka, gdzie po dziesięciodniowym szkoleniu młodzi artyści przyznawali, iż w tak krótkim czasie, dzięki programowi zajęć, zdołali nauczyć się więcej niż podczas całego roku pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny ważny krok: założenie Natural Voice Perfection Institute.

 

Kilka słów od Dyrektor, Katarzyny Godzisz „Gdzie zdobywałam swoją wiedzę?

Po ukończeniu studiów w Katowicach czułam się świetnie wykształconym muzykiem, ale miałam niedosyt w kwestii wiedzy pedagogicznej. W latach 2007-2009 zostałam certyfikowanym trenerem amerykańskiej organizacji Speech Level Singing- jednym z ośmiu w Polsce, a następnie wpadłam na pomysł stworzenia polskiej organizacji zrzeszającej nauczycieli śpiewu – po krótkich namowach dołączyli do mnie pozostali nauczyciele SLS i tak powstało Natural Voice Perfection. Jako NVP organizowałam wiele międzynarodowych wydarzeń – naukowe konferencje „Naukowcy Artystom”, warsztaty i obozy artystyczne, w latach 2012-2014 współpracowałam także z organizacją IVTOM. W 2014 założyłam policealną szkołę dla wokalistów Natural Voice Perfection Institute, która obecnie markuje wszystkie moje działania. Przez te wszystkie lata współpracowałam z takimi pedagogami i artystami jak dr Hubert Noe, Dean Kaelin, Jonh Henny, Jaimie Vendera, Kevin Mahogany, dr Krzysztof Izdebski, dr Joseph Quoidbach, dr Donald Miller, dr Daniela Stieff-Tostes, dr Curt Stoch, Kim Chandler, Bob Stoloff, Jnr Robinson. Od 2016 podjęłam do dziś trwającą współpracę z dr Ilterem Denizoglu wprowadzając technikę i urządzenia Doctor Vox do Polski. Tak bogate doświadczenie, uczestnictwo w szkoleniach, ale także osobiste kontakty i rozmowy z jednymi z najwybitniejszych w tej dziedzinie na świecie dało mi bardzo szeroką perspektywę w spojrzeniu na głos i metodykę nauczania. Dzięki temu tworzę i wciąż udoskonalam efektywne programy szkoleniowe dla wokalistów oraz pedagogów wokalnych, a także wiem jak dobrać kadrę, która je zrealizuje.”

 

Jesteśmy dla tych, którym marzą się skuteczne studia wokalne, gwarantujące przede wszystkim umiejętności. Pragniemy sprawić, aby kształcenie głosu dla każdego było przyjemnością i dawało satysfakcję, jaką daje ciężka, ale doskonale wykonana praca.

Lekcje śpiewu odpowiednio połączone z innymi elementami sztuki muzycznej (emisja głosu, kształcenie muzyczne, aktorskie, ruchowe, a także marketing w showbiznesie) pozwolą naszym Słuchaczom zbudować kompletny warsztat, dzięki któremu będą mogli sprawnie poruszać się nie tylko na scenie, ale także na rynku muzycznym. Dodatkowo każdy Słuchacz naszej szkoły uczy się pracy w profesjonalnym studio nagraniowym. 

Chcemy kształcić młodych wokalistów ucząc nie tylko technik i interpretacji wokalnej, ale nade wszystko wiary w siebie, motywacji do podejmowania wyzwań i realizowania własnych, niezwykłych pomysłów artystycznych.
Naszą ambicją jest rozwijanie indywidualnej kreatywności każdego artysty w taki sposób, by umiejętności wyniesione ze studiów w Instytucie stały się gwarantem sukcesu! 

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

W ostatnich latach z Instytutem współpracowali również goście specjalni:

Tomasz Lubert – znany artysta, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, który prowadzi również agencję artystyczną Lubert Agency promującą wokalistów 
Krystyna Zięć – znakomita charakteryzatorka filmowa i teatralna, prowadząca własne profesjonalne studio charakteryzacji i makijażu w Krakowie 
Robert Kasprzycki – poeta, muzyk, autor tekstów, kompozytor i wokalista oraz laureat wielu nagród muzycznych.
Jaime Vendera – nauczyciel takich gwiazd jak James La Brie (Dream Theather) czy Myles Kennedy (Alter Bridge, Slash), autor książek o tematyce wokalnej i higienie głosu, znany również z tego, że swoim głosem rozbija szklanki w takich programach telewizyjnych jak „Pogromcy Mitów”. 
John Henny – Master Teacher, Mentor Natural Voice Perfection, znany i ceniony pedagog wokalny i muzyk, propagator techniki MIX’u oraz autorytet dla wielu popularnych artystów w Stanach Zjednoczonych. 
Kevin Mahogany – wybitny muzyk i wokalista, wspaniały pedagog, wykładowca na Berklee College of Music oraz University of Miami, współpracował m. in. z takimi gwiazdami jazzu jak : T.S. Monk, The Ray Brown Trio, Marlena Shaw, Roseanna Vitro, Carl Allen, Barbara Morrison czy Elvin Jones 
Jnr Robinson – światowej sławy, wybitny brytyjski wokalista o niespotykanym talencie i możliwościach głosowych. Nagradzany prestiżowymi odznaczeniami m.in. „Best male vocalist of the year” w kategorii gospel. Pojawiał się w telewizyjnych i radiowych show jak również w musicalach obok uznanych artystów takich jak : Chaka Khan, Deniece Williams czy Mica Paris. 
Stefano Terrazzino – włoski tancerz, piosenkarz i aktor, reprezentujący najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Zadebiutował jako trener tańca w polskim programie rozrywkowym nadawanym w TVN – Taniec z gwiazdami.
Ilter Denizoglu – Doktor foniatra specjalista od głosu śpiewaczego. Wykładowca zajmujący się również rehabilitacją głosu. Wynalazca urządzeń do rehabilitacji głosu: dr.vox , pocket vox , lax vox.