Masterclass

Masterclass

Czy jesteś absolwentem kierunku wokalnego? Czujesz, że już dobrze śpiewasz i nie wiesz co dalej?
A może odkryłeś już drzemiący w Tobie twórczy potencjał, ale nie wiesz, jak go zrealizować?

PROGRAM MASTERCLASS to kolejny krok na drodze Twojego rozwoju. Efektem będzie stworzenie 4 autorskich utworów, które pozwolą rozpocząć karierę muzyczną, ale także umiejętności w zakresie nauczania śpiewu, które zwiększą szanse na znalezienie pracy w branży muzycznej.

Masterclass - dla zaawansowanych

Szkoła znajduje się w Krakowie na ulicy Krupniczej 38.
Od roku 2020/2021 otwieramy także grupę pracującą online, jeśli więc nie mieszkasz blisko Krakowa być może to rozwiązanie będzie dla Ciebie dogodniejsze.

Osoby pragnące podjąć naukę w instytucie muszą posiadać dyplom ukończenia 3 letniej szkoły policealnej Natural Voice Perfection Institute lub: tytuł licencjata (lub magistra) uzyskanym na wydziale wokalnym lub wokalno-aktorskim, edukacji muzycznej, itp.

Team Natural Voice Perfection Institute tworzą najlepsi pedagodzy z kraju i z za granicy. To inspirujący artyści, o dużym doświadczeniu scenicznym, którzy umiejętnie potrafią przekazać swoją wiedzę. Ich misja to uczyć, inspirować, rozwijać, zarażać pozytywną energią, pomagać rozwinąć talent! Poznaj naszą kadrę klikajac tutaj.

Edukacja w programie Masterclass prowadzona jest dwutorowo – z jednej strony rozwijamy twój talent twórczy, w wyniku czego powstają 3-4 autorskie utwory gotowe do publikacji – to Twoja artystyczna oferta, która w obecnych czasach jest niezbędna, by móc szukać swojego miejsca na zawodowej scenie muzycznej. Z drugiej strony wyposażamy Cię w wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu metodyki nauczania śpiewu, co daje dodatkowe możliwości i istotnie zwiększa szanse na utrzymanie się w zawodzie. Absolwenci Programu Masterclass to zawodowi muzycy z własnym dorobkiem i pomysłem na swoją karierę, a także to cenieni nauczyciele śpiewu

W programie:
- praca nad własnym materiałem - poszukujemy inspiracji do pracy twórczej,
- songwritting
- kompozycja i aranżacja,
- praca w studio nagraniowym - jak w profesjonalny sposób zarejestrować nagrania i jak się do nich przygotować, pomożemy zdobyć doświadczenie studyjne, pokażemy jak wygląda praca w studiu od strony produkcyjnej,
- performing - wszystko co związane z pracą na scenie, co najważniejsze jest w zawodzie wokalisty: interpretacja piosenki, czyli jak skutecznie przekazać tekst i emocje na scenie, dobór repertuaru, współpraca z zespołem instrumentalnym, koncerty,
- przygotowanie pedagogiczne – szkolenie dla pedagogów wokalnych metodą NVPI
- przygotowanie 3-4 produkcji utworów autorskich

NAUKA W SZKOLE ODBYWA SIĘ WYŁĄCZNIE SYSTEMEM NIESTACJONARNYM I TRWA 2 LATA, CZYLI CZTERY SEMESTRY. W KAŻDYM SEMESTRZE ODBYWA SIĘ 10 ZJAZDÓW, CZYLI ŚREDNIO 2 W CIĄGU MIESIĄCA. ROK SZKOLNY TRWA OD WRZEŚNIA DO CZERWCA. KOSZT MIESIECZNY TO 890ZŁ  PŁATNE W 6 RATACH.

Tak, gdyż koncerty są formą zaliczenia zimowych egzaminów semestralnych.

Podamy wkrótce

1. Zapisy
W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa przesłuchania kandydatów odbędą się na podstawie nagrań. Kandydaci zgłaszają się do 30 czerwca poprzez formularz (do pobrania tutaj) załączając zdjęcie legitymacyjne, kopię świadectwa ukończenia wymaganej szkoły i zaświadczenie od lekarza foniatry (można dosłać je do 20 września).

W treści wiadomości należy wkleić linki do 2 utworów zamieszczonych na YouTube. Jeden z utworów jest obowiązkowo w języku polskim, drugi w dowolnym. Zaleca się przygotowanie utworów o zróżnicowanej stylistyce. Nagrania można również przesłać mailem na adres rekrutacja@nvpi.edu.pl.

W wyjątkowych okolicznościach dokumenty mogą zostać przyjęte w późniejszym terminie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie.

Dodatkowo należy uiścić opłatę egzaminacyjną w wysokości 100 zł.

W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt mailowy rekrutacja@nvpi.edu.pl


2. Wyniki

Wyniki egzaminów znane będą 2 lipca 2021. Każdy kandydat zostanie o nich powiadomiony drogą elektroniczną na adres e-mailowy wskazany w formularzu.

3. Nauka w Instytucie
Osoby, które znalazły się na liście przyjętych zobowiązane są do uiszczenia opłaty wpisowej w wysokości 499 zł do 30 lipca na konto:
72 1750 0012 0000 0000 3614 1492, wpisując w tytule: imię nazwisko.
Koszt nauki za semestr:
5340 zł (płatne w 6 ratach po 890 zł)
Istnieje możliwość realizacji programu w systemie online, warunki rozpatrywane są indywidualnie.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem 503 085 711 oraz pod adresem rekrutacja@nvpi.edu.pl.

Tak, już w tym roku szkolnym uruchamiamy grupę zajęć online. Wystarczy, że pojawisz się w Krakowie 2 razy w ciągu roku – na koncercie semestralnym i na egzaminach. Program grupy pracującej online jest zmodyfikowany. Koszt miesięczny nauki online to 890 zł.