Niepubliczna Szkoła Policealna Natural Voice Perfection Insitute powstała w Krakowie z inicjatywy Katarzyny Godzisz i Sonii Lachowolskiej, założycielek Natural Voice Perfection. Stanowi idealne miejsce na opanowanie wszystkich tajników współczesnej wokalistyki. To miejsce magiczne i artystyczne w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Tworzą go najlepsza, międzynarodowa, renomowana kadra. To pedagodzy, posiadający międzynarodowe certyfikaty o ogromnym doświadczeniu artystycznym i pedagogicznym.

Celem naszej Szkoły jest ustawiczne dążenie do doskonałości artystycznej przy równoczesnym wprowadzaniu najnowszej metodologii opartej na badaniach naukowych, prezentowanych między innymi na corocznych Konferencjach Natural Voice Perfection, „Naukowcy - Artystom”.

Chcemy także kształcić młodych wokalistów ucząc nie tylko technik i interpretacji wokalnej, ale nade wszystko wiary w siebie, motywacji do podejmowania wyzwań i realizowania własnych, niezwykłych pomysłów artystycznych.

Zaangażowanie, fachowość i entuzjazm kadry są gwarantem wszechstronnego wykształcenia wokalnego, rozwoju kreatywności młodych artystów i dużych szans na pracę w kraju i za granicą.

Program, który zamierzamy realizować został już w znacznej mierze sprawdzony na letnich szkoleniach w ramach „Vocal Holiday Program”, gdzie po dziesięciodniowym szkoleniu młodzi artyści przyznawali, iż w tak krótkim czasie, dzięki programowi zajęć, zdołali nauczyć się więcej niż podczas całego roku pracy.

Naszą ambicją jest rozwijanie indywidualnej kreatywności każdego artysty w taki sposób, by umiejętności wyniesione ze studiów w Instytucie stały się gwarantem sukcesu!

W ostatnich latach z Instytutem współpracowali również goście specjalni, tacy jak:

Tomasz Lubert - znany artysta, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, który prowadzi również agencję artystyczną Lubert Agency promującą wokalistów

Krystyna Zięć - znakomita charakteryzatorka filmowa i teatralna, prowadząca własne profesjonalne studio charakteryzacji i makijażu w Krakowie

Robert Kasprzycki - poeta, muzyk, autor tekstów, kompozytor i wokalista oraz laureat wielu nagród muzycznych.

Jaime Vendera - nauczyciel takich gwiazd jak James La Brie (Dream Theather) czy Myles Kennedy (Alter Bridge, Slash), autor książek o tematyce wokalnej i higienie głosu, znany również z tego, że swoim głosem rozbija szklanki w takich programach telewizyjnych jak "Pogromcy Mitów".

John Henny - Master Teacher, Mentor Natural Voice Perfection, znany i ceniony pedagog wokalny i muzyk, propagator techniki MIX'u oraz autorytet dla wielu popularnych artystów w Stanach Zjednoczonych.

Kevin Mahogany - wybitny muzyk i wokalista, wspaniały pedagog, wykładowca na Berklee College of Music oraz University of Miami, współpracował m. in. z takimi gwiazdami jazzu jak : T.S. Monk, The Ray Brown Trio, Marlena Shaw, Roseanna Vitro, Carl Allen, Barbara Morrison czy Elvin Jones

Jnr Robinson – światowej sławy, wybitny brytyjski wokalista o niespotykanym talencie i możliwościach głosowych. Nagradzany prestiżowymi odznaczeniami m.in. „Best male vocalist of the year” w kategorii gospel. Pojawiał się w telewizyjnych i radiowych show jak również w musicalach obok uznanych artystów takich jak : Chaka Khan, Deniece Williams czy Mica Paris.

Stefano Terrazzino - włoski tancerz, piosenkarz i aktor, reprezentujący najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Zadebiutował jako trener tańca w polskim programie rozrywkowym nadawanym w TVN – Taniec z gwiazdami.

Ilter Denizoglu - Doktor foniatra specjalista od głosu śpiewaczego. Wykładowca zajmujący się również rehabilitacją głosu. Wynalazca urządzeń do rehabilitacji głosu: dr.vox , pocket vox , lax vox.