Wokal


Sonia Lachowolska Sonia Lachowolska | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Współzałożycielka, Dyrektor programowy i artystyczny Niepublicznej Szkoły Policealnej Natural Voice Perfection Institute w Krakowie. Doświadczony pedagog wokalny, specjalistka w dziedzinie emisji głosu i Stylistyk wokalnych prekursorka i propagatorka techniki MIX w Polsce, ceniona zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami.
Muzyk, wokalistka i choreograf, ale również lingwistka, filolog, tłumacz przysięgły oraz wieloletni wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczona nauczycielka jogi, twórczyni metody Joga dla wokalistów łączącej w sobie nie tylko tajniki jogi, ale również techniki oddychania i pracy z ciałem pomocne w kształtowaniu prawidłowej emisji głosu. Specjalizuje się także w rehabilitacji głosu.
Prezes oraz szefowa Rady Mentorskiej stowarzyszenia Natural Voice Perfection NVP. Konsultant Opery Krakowskiej. Współpracuje z Akademią Teatralną w Białymstoku oraz Akademią Muzyczną w Krakowie. Zapraszana na warsztaty wokalne prowadzone przez teatry i akademie muzyczne oraz inne instytucje muzyczne w Polsce i za granicą. Coach wokalny czołowych artystów m. in. Natalii Niemen, Golec u Orkiestra. Jej opiece powierza swój głos sam Kevin Mahogany.


Katarzyna Godzisz Katarzyna Godzisz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Współzałożycielka, Dyrektor zarządzający i artystyczny Niepublicznej Szkoły Policealnej Natural Voice Perfection Institute w Krakowie. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wiceprezes i współzałożycielka stowarzyszenia Natural Voice Perfection. Prowadzi własną szkołę śpiewu Vocal Studio w Dębicy a także w Krakowie-Wieliczce www.vocalstudio.pl. Pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć artystycznych - dyrektor festiwalu "Dębica Open Festival", reżyser wielu koncertów, współtwórca musicalu "Cudowne Marzenia", organizator licznych warsztatów wokalnych, obozów artystycznych Vocal Holiday Program oraz Tylko Muzyka, warsztatów wokalnych "Mix Technique", warsztatów trenerskich dla nauczycieli śpiewu. Jako pedagog współpracuje z wokalistami z całej Polski, szkoli nauczycieli śpiewu a także opiekuje się głosami gwiazd polskiej sceny. Aktywna także artystycznie-koncertuje, komponuje, jest także autorką tekstów, producentem spotów radiowych, udziela głosu jako wokalistka sesyjna. Współpracowała m. in. z takimi jazzmanami jak John C. Marshall czy Gregory Gaynair. W 2017 roku ukazała się jej autorska płyta " Balans".


Lilia Kowalska Lilia Kowalska | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wokalistka, autorka piosenek, wykładowca w IEM na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła wokalistykę na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Wychowanie Muzyczne na Akademii Świętokrzyskiej. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną m.in. jako wykładowca w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest także członkiem Rady Mentorskiej stowarzyszenia Natural Voice Perfection. Brała udział w wielu wydarzeniach i produkcjach telewizyjnych m.in. z Velvet, Andrzejem Piasecznym i Margaret; wokalistka sesyjna i estradowa, autorka piosenek.


Jnr Robinson Jnr Robinson
Światowej sławy, wybitny brytyjski wokalista o niespotykanym talencie i możliwościach głosowych. Nagradzany prestiżowymi odznaczeniami m.in. „Best male vocalist of the year” w kategorii gospel. Pojawiał się w telewizyjnych i radiowych show jak również w musicalach obok uznanych artystów takich jak : Chaka Khan, Deniece Williams czy Mica Paris. Jest wokalistą, trenerem wokalnym i dyrygentem chórów gospel współpracującym z setkami artystów na świecie!Barbara Broda-Malon Barbara Broda-Malon | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wokalistka, aktorka, certyfikowany pedagog wokalny NVP, lektor. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Ekspert wokalny w programie muzycznym Super Dzieciak (2015 r.) w telewizji POLSAT. Laureatka 10-ciu Ogólnopolskich Nagród na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej. W swoim dorobku artystycznym ma również kilka ról teatralnych. Zasiada również w jury różnych konkursów wokalnych czy przeglądów teatralnych. Obecnie wraz z zespołem koncertuje z 6-ma recitalami piosenki aktorskiej, poetyckiej, filmowej, rockowej i musicalowej. Właścicielka Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” (www.voicepless.pl). Uczy również w Tychach - "Wokaliści-Tychy". Jej uczniowie zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce, jak również odnoszą sukcesy w programach telewizyjnych, takich jak: „Szansa na Sukces”, ”X Factor” czy The Voice of Poland”. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego, przeznaczone dla osób pracujących głosem. Współpracuje również z firmami lektorskimi oraz telewizjami gdzie podkłada swój głos m.in. do reklam.Barbara Broda-Malon Joanna Kasperek-Szymonik | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Certyfikowany nauczyciel NVP, animator kultury, wokalistka. Właścicielka „Studio Wokalne Joanna Kasperek-Szymonik”. Współpracuje z Prywatną Szkolą Muzyczną i big-bandem „Jack Band” z Libiąża oraz Oświęcimskim Centrum Kultury, gdzie prowadzi zajęcia z Zespołem Pieśni i Tańca Hajduki. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim kierunek Wychowanie Muzyczne. Jej uczniowie są laureatami ogólnopolskich konkursów piosenki jak również absolwentami Państwowych Wyższych Szkół Teatralnych. Przez wiele lat prowadziła w Oświęcimskim Centrum Kultury grupę wokalno-instrumentalną Wariant M. Juror konkursów wokalnych.


Izabela Mytnik Izabela Mytnik | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wokalistka, trener wokalny, akordeonistka, pedagog, rehabilitant głosu. Wykładowca Niepublicznej Szkoły Policealnej Natural Voice Perfection Institute w Krakowie, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie, a także certyfikowany pedagog wokalny NVP. Prowadzi Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu I.M.MUSIC w Nowym Sączu. Pochodzi z Zakliczyna nad Dunajcem. Współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, a także wieloma zespołami, z którymi koncertuje w kraju, jak i za granicą. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego. W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym talent show X Factor, gdzie zakwalifikowała się do grupy Kuby Wojewódzkiego do domów jurorskich.


Danuta Sendecka Danuta Sendecka | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pedagog, wokalistka. Konsultant muzyczny Teatru im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Brała udział w cyklicznych programach TV Kazimierza Kutza „Wesoło czyli Smutno”, wielu spektaklach muzycznych. Specjalizuje się w wielu stylistykach. Nagrała wiele partii solowych w ścieżkach dźwiękowych do filmów. Pracowała jako pedagog na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, a także w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie. Wykładowca Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Jurorka konkursów wokalnych. Jej wychowankowie to laureaci Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, artyści estradowi, aktorzy Teatrów Muzycznych i finaliści programów TV. Prowadzi własne Studio Piosenki w Katowicach.


Ewelina Mech Ewelina Mech | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wokalistka, pedagog wokalny, autorka tekstów, absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, zwieńczonego tytułem "aktor scen muzycznych". Czynnie uczestniczy w wielu projektach muzycznych, pracuje nad repertuarem autorskim. Doświadczenie sceniczne zdobywała między innymi pracując w ruchomych produkcjach musicalowych "Weber Gala" i "Musical Starlight" pokazywanych na terenie Europy środkowej i Skandynawii. Prowadzi własne studio wokalne.
Fortepian


Marcin Maziarz Marcin Maziarz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu w klasie fortepianu i wiolonczeli oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie wiolonczeli, a także Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu. Muzyk, instrumentalista, aranżer i kompozytor, reżyser koncertów, pedagog. Współpracował z takimi zespołami jak Ziyo (trasa koncertowa promująca płytę PUZZLE, nagrania live w ESKA ROCK), Muffin, Kakadu, Stan d’Art i wiele innych, z którymi zagrał kilkaset koncertów. Muzyk sesyjny. Laureat nagrody Stowarzyszenia Autorów Zaiks na ogólnopolskim przeglądzie młodych kompozytorów, laureat Międzynarodowego Festiwalu Carpathia wraz z zespołem Kakadu. Jego uczniowie występują na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach. Obecnie wykładowca na Wydziale Artystycznym (klasa fortepianu) UMCS w Lublinie.


Paweł Harańczyk Paweł Harańczyk | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Pobierał lekcje u najlepszych pianistów Polski w sferze muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej tj: Wojciech Niedziela, Piotr Wyleżoł, Wojciech Świtała, Mirosław Herbowski, Piotr Grodecki, Elżbieta Hoffman. W roku 2000 zdobywca głównej nagrody Grand Prix w III Małopolskim Konkursie Pianistycznym Im. Ignacego Jana Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna. Współpracował z takimi artystami jak: Kevin Mahogeny, Junior Robinson, Harriet Lewis, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Ewa Uryga, Ryszard Rynkowski, Ania Wyszkoni, Renata Przemyk. Kompozytor muzyki teatralnej. Od dwóch lat związany z Teatrem Nowym w Krakowie, w którym komponuje, aranżuje i wykonuje muzykę na żywo do spektakli teatralnych. Współpracował również z Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Ludowym w Krakowie.


Marketing


Tomasz GodziszTomasz Godzisz | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Menadżer, przedsiębiorca. Absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu oraz kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Biznesu - NLU w Nowym Sączu. Były lider kilku zespołów muzycznych. Reżyser, autor scenariusza i muzyki musicalu "Cudowne Marzenia", zarządzający zespołem ponad 100 osób. Założyciel regionalnej stacji radiowej, wydawca magazynu Dębica City Magazine. Producent koncertów oraz organizator eventów(największy dla 10 tysięcy osób) z udziałem najpopularniejszych grup muzycznych w Polsce. Były dyrektor marketingu w dużej firmie FMCG/retail, partner w agencji reklamowej. Dyrektor wydawniczy luksusowego magazynu "High Living Magazine" oraz współtwórca Broadway Musical School - sieci szkół musicalowych. Jest także trenerem specjalizującym się w obszarze miediów, marketingu oraz zarządzania (m. in. prestiżowy program "Przyjaciele sukcesu" organizowanym przez Microsoft) .


Ruch sceniczny i taniec


Aneta Tucznio-Worwa Aneta Tucznio-Worwa | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyplomowany instruktor tańca – dyplom sygnowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Laureatka 1 miejsca w turnieju tańca towarzyskiego o puchar prof. Wieczystego - kat. Hobby, Organizator i choreograf wielu koncertów artystycznych (m.in. Dzień Kultury Wschodnio - Słowiańskiej, „Love Cafe” i „Jazz Cafe” WSB-NLU w Nowym Sączu).Organizatorka różnorodnych warsztatów tanecznych. Tancerka i wokalistka musicalu „Cudowne Marzenia”, a także choreograf jego drugiej edycji. Uczestniczka warsztatów dla zawodowych instruktorów tańca. Absolwentka Stowarzyszenia Sztuki i edukacji artystycznej w Krakowie, Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu oraz w klasie wokalistyki. Od kilku lat współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sztu­ki Wokalnej Natural Voice Perfection. Jest założycielką i właścicielką Studio tańca SO BEAT w Nowym Sączu.(www.sobeat.pl)


Aktorstwo


Katarzyna Chlebny Katarzyna Chlebny | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Absolwentka Wydziału Aktorskiego, specjalizacji Wokalno-estradowej PWST w Krakowie. Aktorka , wokalistka, parodystka. Od lat związana z Teatrem Nowym w Krakowie i kabaretem muzyczno- literackim – Grupa Rafała Kmity. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywała na scenach Teatru Stu w Krakowie, Teatru Żeromskiego w Kielcach, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Groteska w Krakowie. Ma za sobą kilkaset występów na scenach teatralnych w Polsce i zagranicą, w tym wiele koncertów dla kilkutysięcznej publiczności na wielkich scenach festiwalowych. Jej autorski spektakl – monodram muzyczny o dzieciobójstwie Macabra Dolorosa - wystawiany na polskich i międzynarodowych festiwalach odsłonił jej możliwości jako aktorki dramatycznej i wokalistki. Spełnia się także w rolach komediowych, charakterystycznych. Poza teatrem występuje w programach telewizyjnych, filmach, serialach, teledyskach, produkcjach komercyjnych, użycza głosu jako lektor , występuje jako konferansjer, prowadzi warsztaty teatralne i improwizacyjne. Jej ulubioną zabawą aktorską jest parodia - mówiona i śpiewana.


Historia muzyki


Antoni Krupa Antoni Krupa | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dziennikarz, publicysta, kompozytor, muzyk. W latach 1968 - 1972 grał w zespole Jazz Band Ball Orchestra nagrywając z tym zespołem płytę dla niemieckiej wytwórni Metronom w latach 1972 - 1975 grał w zespole WIEM Marka Grechuty nagrywając z nim płytę "Magia Obłoków". Od 1977 r. związany z Radiem Kraków. Twórca muzyki do słuchowisk radiowych. Prowadzi audycje muzyczne: "Radiowy Jazz Club Helikon" i "Alternatywną Listę Przebojów". Rozmówcami jego licznych wywiadów byli m.in. Gordon Haskell, Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Enrico Rava, Pati Yang. Jest producentem płyt wybitnych polskich jazzmanów: m.in. Zbigniewa Seiferta, Janusza Muniaka, Adama Kawończyka. Jest także autorem antologii festiwalu „Jazz Juniors” oraz autorem cyklu audycji publicystyczno-historycznych „Historia krakowskiego jazzu” (40 odcinków emitowanych w Radiu Kraków). Brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jest współtwórcą muzyki do spektaklu „Ziemia jałowa” według T.S. Eliota wystawianym w Teatrze STU w reż. Tadeusza Malaka. Pracując jako dziennikarz nie zaniechał działalności muzycznej. Występował i nagrywał m.in. z Jarosławem Śmietaną, Markiem Stryszowskim, Ryszardem Styłą.


Song Writting


Robert Kasprzycki Robert Kasprzycki
Polski poeta, pieśniarz, muzyk i kompozytor, śpiewający aktor, a także tłumacz, felietonista, recenzent (literacki i muzyczny), autor tekstów kabaretowych.
Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, Związku Autorów ZAiKS oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

 

 

 

Zajęcia ze studia nagraniowego


Tomasz Tomasz "Webster" Świder
Producent muzyczny, raper, autor tekstów, aranżer, właściciel studia nagrań "Zion" działającego w Krakowie od 2006 r.
Związany z krakowską sceną muzyczną, skomponował i wyprodukował kilkadziesiąt albumów. Zdobywca platynowej płyty i trzech złotych.Współpracował m.in. z grupami takimi jak: Drużyna mistrzów, Shoom, Aicha i Asteya, Pudelsi, Firma, Jahbestin, Pęku, Abradab, Gutek, Grubson, Metrowy, Dj Feel - X, Kali, Tadek, Bosski Roman, Artur Malik, Chłopcy z placu Broni, Piotr Czerwiński.


Visiting Professor


Kevin Mahogany Kevin Mahogany
Kevin Mahogany jako lider, wokalista, businessman oraz nauczyciel przez trzy dekady wyznaczał standardy wokalu jazzowego. Swoją naukę rozpoczął w Charlie Parker Academy, po czym podjął studia na Baker University w Boldwin, w stanie Kansas. Tam utworzył swój pierwszy jazzowy chór oraz otrzymał stopień licencjata w zakresie muzyki, edukacji i aktorstwa. Po ukończeniu szkoły powrócił w rodzinne strony i rozpoczął karierę muzyczną, współpracując z zespołem Tobinson-Pike, a później współtworząc zespoły the Apollos oraz Mahogany. W 1991 roku udał się w trasę koncertową z NRE Trio oraz pianistą Frankiem Mantoothem. Tego samego roku wydał swoją debiutancką płytę "Double Rainbow". W tym czasie nagrywał z muzykami takimi jak puzonista Jimmy Knepper, czy saksofonista Charles MacPherson, współpracujący z Mingusem. Poza wydawnictwem "the Jazz Singer", wraz z Rickiem Cioffim, założył wytwórnię fonograficzną "Mahogany Jazz". Współpracował również z takimi gwiazdami jazzu jak: T.S. Monk, The Ray Brown Trio, Marlena Shaw, Roseanna Vitro, Carl Allen, Barbara Morrison, czy Elvin Jones. W 1996 zadebiutował w filmie Roberta Altmana "Kansas City". Kevin Mahogany jest również wyjątkowym nauczycielem; wykładał na Berklee College of Music oraz University of Miami. W 2001 otrzymał tytuł honorowy swojej alma mater, Baker University. http://www.kevinmahogany.com